Panele fotowoltaiczne z systemem gaszenia

Fotowoltaika to jedyna z technologii OZE, która nie wzbudza społecznych oporów. W porównaniu do wiatraków czy biogazowni, lokalne społeczności nie protestują przeciw inwestycjom, a inwestorzy planujący realizację elektrowni słonecznych nie spotykają się z protestami.

Elektrownie fotowoltaiczne zawsze spotykają się z przychylnością władz lokalnych i mieszkańców a protesty przeciwko ich budowom nie mają miejsca. Związane jest to z tym jaki wpływ na bezpośrednie otoczenie ma elektrownia słoneczna. Nie emituje ona ani dźwięku ani hałasu, a ponadto jej wpływ na lokalny krajobraz jest znikomy ze względu na niską zabudowę.

Dlaczego skonstruowaliśmy panele fotowoltaiczne z systemem gaszenia?

Analizując możliwe scenariusze zagrożeń najbardziej prawdopodobne a zarazem niebezpieczne są zagrożenia związane z możliwością porażenia prądem oraz z możliwością powstania pożaru paneli fotowoltaicznych. Skutki porażenia jak i pożaru są tragiczne. Dlatego też rozpoczęliśmy prace nad wyeliminowaniem zagrożeń. Po 2 latach badań powstało rozwiązanie, które gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zostało opatentowane w dniu 2016.08.13 pod numerem P.418229.

Jak zbudowany jest panel?

Zasada działania

 

System kontrolujący temperaturę wewnątrz panela w chwili powstania różnicy temperatur (gwałtownego wzrostu temperatury) uruchomi odpowiedni sterownik, który do wnętrza panelu wtłoczy środek gaśniczy w postaci gazu. Dodatkowo panele fotowoltaiczne zostaną rozłączone pomiędzy sobą. Temperatura we wnętrzu jest monitorowana przez cały czas. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy pożaru oraz porażenia prądem.

Bezpieczeństwo

 

System kontroluje w sposób ciągły temperaturę w panelach. W przypadku wystąpienia zagrożenia potrafi rozłączyć panele oraz zgasić je wysyłając do każdego z nich środek gaśniczy. Nasze rozwiązanie jest bezpieczne dla Ciebie oraz środowiska. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Enter your keyword