O Firmie

 

P.P.H.U. Zalfon jest firmą z wieloletnią historią, w której trakcie nabyła bardzo istotną wiedzę oraz doświadczenie, które są źródłem naszych inspiracji i przekonań. Solidne podwaliny zaowocowały budową sprawnego zespołu, działającego zgodnie z najnowszymi technologiami, które znajdują odzwierciedlenie w relacjach z naszymi Partnerami.

Historia naszej firmy sięga lat 90, czyli czasu burzliwych przemian ustroju gospodarczego, kiedy to powstało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zalfon, którego właścicielem był Sławomir Zalewski. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu oraz zamiłowaniu do elektroniki jej założyciela kontynuujemy rodzinną tradycję. W późniejszym okresie firma przeobraziła się w P.P.H.U. Zalfon, a jednocześnie rozszerzyła zakres działalności o branże projektowe, produkcyjne i instalacyjne, jednocześnie rozwijając dział badawczo-rozwojowy, który przynosi nowoczesne rozwiązania w dziedzinie telekomunikacji.

Obecną firmą jest zarządzana przez doświadczonych menedżerów, którzy rozwijają wartości firmy na nowych płaszczyznach działania, wynikiem czego jest nasza obecność na inwestycjach w całym kraju wykonując zlecenia z zakresu szeroko rozumianej teletechniki, w tym roboty liniowe, systemy elektronicznych zabezpieczeń oraz energii fotowoltaicznej.

W dniu 13.08.2016 złożyliśmy wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Uzyskaliśmy patent na urządzenie do wykrywania i gaszenia pożaru paneli fotowoltaicznych. Numer zgłoszenia P.418229.  Patent >>>

Myślą przewodnią, którą się kierujemy jest otwarta współpraca i dążenie do porozumienia – to od niej zależą trwałe i wartościowe relacje, jakie powstają między nami i naszymi partnerami.

Z kart historii

Powstaje firma Zalfon

Założycielem i pomysłodawcą firmy jest Sławomir Zalewski. Elektronik, inżynier.

P.P.H.U. Zalfon

Firma ciągle się rozwija. Dołącza do niej syn Pana Sławomira – Daniel. Młody, ambitny z nowym spojrzeniem na firmę.

P.P.H.U.

Daniel Zalewski staje się właścicielem firmy.

Pierwsze duże zlecenie

Pierwsze zlecenia z rynku kolejowego, które zaowocowało długoterminową współpracą.

Pomysł…

W głowach młodych inżynierów Daniela i Arkadiusza Zalewskich rysuje się pomysł zabezpieczenia paneli fotowoltaicznych przed samozapaleniem.

Rozpoczęcie badań

Rozpoczęcie badań nad panelami fotowoltaicznymi „Budowa ogniw fotowoltaicznych przy wykorzystaniu struktur płyt mono i polikrystalicznych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo użytkowania produktu – wykrywania i gaszenia pożaru”.

Zakup działek inwestycyjnych

Zakup działek w Lubartowskiej Strefie Ekonomicznej w drodze przetargu nieograniczonego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Zakończenie badań

Zakończenie badań nad panelami fotowoltaicznymi „Budowa ogniw fotowoltaicznych przy wykorzystaniu struktur płyt mono i polikrystalicznych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo użytkowania produktu – wykrywania i gaszenia pożaru”.

Zgłoszenie patentu

Złożenie wniosku do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Urządzenie do wykrywania i gaszenia pożaru paneli fotowoltaicznych. Numer zgłoszenia P.418229.

Międzynarodowe Targi Elektroniki oraz Fotowoltaiki

W dnia 5-14 Październik 2016r. delegacja firmy Zalfon była obecna na Międzynarodowych Targach Elektroniki oraz Fotowoltaiki w Taipei (targi TAITRONIC oraz PV TAIWAN).

Wniosek o dofinansowanie

Złożenie wniosku o dofinansowanie do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dotacja z PARP

Otrzymanie dotacji z PARP na produkcję paneli fotowoltaicznych.

Rozpoczęcie budowy

Rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkującego panele fotowoltaiczne z systemem gaszenia.

Rozpoczęcie produkcji

Produkcja paneli fotowoltaicznych z samoczynnym systemem gaszenia.

Enter your keyword